Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Edu-kawa. Cykl spotkań online wokół książek edukacyjnych Wydawnictwa Dwie Siostry - Bibliotekarz Lubuski

Edu-kawa. Cykl spotkań online wokół książek edukacyjnych Wydawnictwa Dwie Siostry

dwie siostry edu kawa mniejszeDział Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na cykl webinarów wokół książek edukacyjnych z oferty Wydawnictwa Dwie Siostry.

17 listopada, godz. 10.00–11.30
Na tropie ekologii – lekcja przyrody z Danielem Mizielińskim.
Jak książki mogą pomóc w rozmowach o ekologii i wpływie człowieka na przyrodę? Po jakie tytuły sięgnąć, by zachęcić dzieci do eksploracji świata zwierząt i roślin?
Twórcy bestsellerowych książek Aleksandra i Daniel Mizielińscy to mistrzowie przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób. Ich „Mapy” czy „Pod ziemią, pod wodą” bawią i uczą dzieci na całym świecie oraz dostarczają pomysłów na atrakcyjne programy Autor opowie również o komiksie „Którędy do Yellowstone?”, który znalazł się na nowej liście lektur szkolnych.
Obowiązują ZAPISY

8 grudnia, godz. 10.00-11.30
Nic, co ludzkie, nie jest nam obce! – lekcja historii z Piotrem Sochą
. Jak literatura może pomóc w poznawaniu dziejów świata, które książki pomogą zafascynować czytelników historią.
Piotr Socha (grafik, ilustrator), twórca wielkoformatowych atlasów „Pszczoły” i „Drzewa”, przedstawi swoją najnowszą książkę pt. „Brud. Cuchnąca historia higieny” – bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przesądach, obyczajach i odkryciach związanych z higieną i medycyną.
Obowiązują ZAPISY

Więcej informacji i pełny harmonogram spotkań na stronie internetowej Wydawnictwa Dwie Siostry