Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Tequila i sól. Koncert Galowy Prozy Poetów w WiMBP w Zielonej Górze - Bibliotekarz Lubuski

Tequila i sól. Koncert Galowy Prozy Poetów w WiMBP w Zielonej Górze

GRZEGORZ TOMCZAK I IWONA LORANC mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza Koncert Galowy Prozy Poetów i Zielonogórskiego Salonu Poezji na promocję płyty ,,Tequila i sól'' z udziałem Grzegorza Tomczaka i Iwony Loranc. „Tequila i sól” – to program składający się z 14 autorskich piosenek Grzegorza Tomczaka oraz kilku piosenek z poprzednich płyt, wykonywanych przez Iwonę Loranc i samego autora.

To już trzeci ich wspólny projekt. A to znak, że dobrze czują się w poetyce piosenki literackiej i jazzującej ballady. Tytuł koncertu – „Tequila i sól” – sugerowałby klimaty południowoamerykańskie. Ale nic z tych rzeczy. Tequila i sól jest tu bowiem śpiewanym remedium na wszelkie zaplątanie myśli, na samotność, na miłość, co odeszła… Ale i łagodnym sposobem na dogadanie się ze światem, który jest obok i w nas. Iwona Loranc i Grzegorz Tomczak radzi będą wielce, gdy po wysłuchaniu programu, słuchacz nadal będzie nucił:

„A ja ręce w podzięce w kieszenie włożę
i podskoczę do chmur,
krzycząc: ach, Boże mój,
lepiej być już nie może!”

Bilety dostępne w serwisie abilet.pl

30 listopada, godzina 18.00, Gmach Główny Biblioteki Norwida