Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Lubuskie Wawrzyny 2021 - Bibliotekarz Lubuski

Lubuskie Wawrzyny 2021

Wawrzyny zdjecieWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim mają przyjemność ogłosić nabór prac literackich, popularnonaukowych oraz naukowych do 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki (podział na dwie kategorie proza, poezja) i 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. W tym roku konkurs wzbogaciliśmy o ,,Nagrodę Czytelników’’, która pozwoli miłośnikom książek wybrać ich zdaniem najlepszą publikację, biorącą udział w konkursie.

Głosowanie będzie miało formę online, a o szczegółach informować będziemy na stronie www Lubuskich Wawrzynów oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida. W tym roku nie odbędzie się Lubuski Wawrzyn Dziennikarski. Organizatorzy nie wykluczają, że kategoria ta powróci w przyszłości. Wawrzyn Literacki jest przeznaczony dla autorów książek literackich związanych z województwem lubuskim, dawnym zielonogórskim lub dawnym gorzowskim (miejsce urodzenia bądź zamieszkania autora/autorów), a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach. Wawrzyn Naukowy natomiast ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej, dotyczących Środkowego Nadodrza lub województwa lubuskiego. Zgłoszenia książek posiadających ISBN wydanych w 2021 roku przyjmuje główny organizator Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat). Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2022 r. Prosimy o dopisek na przesyłce „Lubuskie Wawrzyny” oraz określenie kategorii konkursu. Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego jest Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Związek Literatów Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w ramach którego działa Collegium Polonicum w Słubicach), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Filia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Agnieszką Ginko-Humphries (sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), tel. 68 45 32 638, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Anita Lange-Fijołek (sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Naukowego), tel. 68 45 32 638, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji dołączonej do regulaminu i dostarczenie jej do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wraz ze zgłaszanymi materiałami, bądź przesłanie jej skanu drogą elektroniczną na adres właściwego sekretarza. Podane dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie w celach związanych z konkursem. Szczegółowe informacje o Konkursie Lubuskie Wawrzyny 2021, warunki uczestnictwa, deklaracje oraz Regulaminy można znaleźć na stronie internetowej wawrzyny.norwid.net.pl. Zachęcamy wszystkich autorów do udziału w tegorocznej edycji Lubuskich Wawrzynów. Terminem nieprzekraczalnym nadsyłania zgłoszeń jest 21 stycznia 2022 roku.