Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Komputery dla bibliotek - Bibliotekarz Lubuski

Komputery dla bibliotek

komputery nowa sól mniejszeInstytut Książki ogłosił wyniki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2022”. Dokładnie 111 bibliotek będzie mogło zakupić nowe komputery i inne urządzenia. W gronie szczęśliwców znalazła sią Biblioteka Publiczna w Nowym Miasteczku!

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek" jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach naboru złożono 299 wniosków, w tym 253 wnioski poprawne formalnie. Do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 111 wniosków o najniższym wskaźniku dochodów podatkowych gminy (wskaźnik G) spośród złożonych w naborze wniosków poprawnych formalnie. Biblioteki, które nie otrzymały dofinansowania mogą się odwołać od decyzji do 15 lipca 2022 roku. W budżecie programu wydzielone zostały środki na procedurę odwoławczą wynoszące 375 000 zł.