Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Prelekcja dotycząca słuchu w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Prelekcja dotycząca słuchu w słubickiej bibliotece

Ok. 10 osób siedzących tyłem, jedna kobieta jest odwrócona. Prelegenci (kobieta i mężczyzna) soją przodem do publiczności. Z boku widać fragment ekranu, na którym wyświetlana jest prezentacja. W tle regały z książkami. 25 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyła się prelekcja dotycząca słuchu. Wykład ten prowadzony był przez protetyków słuchu z firmy Audika, która posiada swój gabinet również w Słubicach. Spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Słubic — Mariusza Olejniczaka.

Słuch jest jednym z podstawowych zmysłów, bez którego nie moglibyśmy zrozumieć otaczającego nas świata. Na co dzień nie pamiętamy o jego bardzo ważnej roli i często przypominamy sobie w momencie, gdy zaczynamy go tracić. Podczas prelekcji uczestnicy mogli poznać konsekwencje wynikające z pogarszającego się słuchu, metody badań pozwalające na kontrolowanie zmysłu oraz rozwiązania poprawiające komfort słyszenia. Na wykładzie nie zabrakło fachowej wiedzy z zakresu protetyki słuchu, a bardzo ważne było wyrozumiałe i życiowe podejście do omawianych problemów.

Dziękujemy prowadzącym spotkania za chęć przekazywania swojej wiedzy i uświadamiania innych, że warto zadbać o swój słuch i zdrowie.

Zespół BPMiG w Słubicach