Zmarła Lidia Bumbul - Bibliotekarz Lubuski

Zmarła Lidia Bumbul

Pani Lidzia 2 mniejszeZ ogromnym żalem żegnamy Lidię Bumbul, wieloletnią Dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipinkach Łużyckich, serdeczną i życzliwą Koleżankę.

Z GBP w Lipinkach Łużyckich związana była od września 1987 roku, aktywnie uczestniczyła w Programie Rozwoju Bibliotek, Biblioteka+, O finansach... w bibliotece. Była moderatorką Dyskusyjnych Klubów Książki. W 2020 roku, na mocy postanowienia Prezydenta RP, została odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Realizowała regionalne i ogólnopolskie akcje promujące czytelnictwo. W ostatnich latach planowała funkcjonowanie Biblioteki w Lipinkach Łużyckich w nowej, zmodernizowanej przestrzeni. Bardzo się cieszyła z perspektywy zmian infrastrukturalnych. Niestety, tego zamierzenia nie zdążyła zrealizować...

Pani Lidziu, pozostaje Pani w naszej pamięci