Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
O, Choroba! Miesiąc z ISKIERKĄ - Bibliotekarz Lubuski

O, Choroba! Miesiąc z ISKIERKĄ

o choroba 2023 miesiąc z iskierką dla bibliotek webinar finalWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze jest partnerem akcji O, Choroba! Miesiąc z ISKIERKĄ, której celem jest popularyzacja wiedzy o chorobach nowotworowych, zwrócenie uwagi na społeczny aspekt doświadczenia choroby onkologicznej u dzieci i młodzieży oraz ich bliskich.

W ramach akcji biblioteka uzupełniła do swoich zbiorów egzemplarze książki-cegiełki „O, Choroba!” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera. To publikacja dla młodych czytelników, która w komiksowej i często dowcipnej formie zachęca do rozmowy na temat raka, pozwalając zrozumieć zarówno samą chorobę, jak i chorego.

Jako Partner akcji zachęciliśmy biblioteki z południowej części województwa lubuskiego do udziału w akcji i gotowości do podjęcia tego ważnego społecznie tematu w mediach społecznościowych, jak i w przestrzeniach bibliotecznych.

Na zakończenie akcji zapraszamy biblioteki do uczestnictwa w specjalistycznym webinarze z Twórcami książki „O, Choroba” zarówno o tym, jak rozmawiać z dziećmi, jak i słuchać dzieci, które doświadczyły (lub też będą doświadczać) choroby onkologicznej w swoim otoczeniu. Spotkanie zaplanowane jest na 26.10 na godz. 18:00 na portalu Onkorodzice.pl.
Link do rejestracji na spotkanie: https://onkorodzice.clickmeeting.com/jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-mlodzieza-o-chorobie-/register

 

o choroba 2023 miesiąc z iskierką dla bibliotek partnerzy final