Promocja Antologii dramatu zielonogórskiego - Bibliotekarz Lubuski

Promocja Antologii dramatu zielonogórskiego

Plakat dotyczący promocji Antologii dramatu zielonogórskiegoWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 19 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 (Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida) na promocję książki „Antologia dramatu zielonogórskiego". Spotkanie odbędzie się w ramach 13. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów.
„Antologia dramatu zielonogórskiego” pod redakcją Andrzeja Bucka to praca przedstawiająca czternaście najnowszych tekstów dramaturgicznych dziewięciorga autorów, które powstały w ostatnich latach w regionie. Niektóre z nich – jak w przypadku utworów Iwony Kusiak licznie reprezentowanych w Antologii – były już realizowane na deskach teatru, inne zostały zaprezentowane w ramach Czytelni Dramatu. Są też i takie, które czekają na odczytanie. Książka została opatrzona posłowiem Andrzeja Bucka. To już trzecia publikacja zbierająca dramaty lubuskich twórców („Antologia dramatu lubuskiego”, 2011; „Antologia dramatu lubuskiego”, wyd. II uzup. 2022).
Zapraszamy na rozmowę o publikacji z udziałem redaktora tomu — dra Andrzeja Bucka i moderatorki Ewy Mielczarek.