Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA - Bibliotekarz Lubuski

POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA

Literatura na scenie mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Lubuskie Towarzystwo Naukowe, Pracownia Badań nad Kulturą Literacką Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Zielonej Górze zapraszają do udziału w konferencji naukowej POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA, (16-18 października 2024 roku).

 

Miejsce konferencji: WiMBP im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9,
65-077 Zielona Góra, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja towarzyszy 13 Festiwalowi Literackiemu PrOZA POETÓW im. Anny Tokarskiej.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Językiem konferencji jest język polski i angielski. Organizatorzy będą zabiegać o udział w konferencji najwybitniejszych teoretyków i znawców tematu. Rada Programowa zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszonych tematów referatów. Prelegenci, których wystąpienia zakwalifikuje Rada Programowa, zostaną poinformowani pocztą elektroniczną do 20.09.2024 r. Organizatorzy przewidują następujący czas na wystąpienia konferencyjne: referat – 20 minut, komunikat – 10 minut. Prezentacje prosimy zapisać w formacie Powerpoint (ppt 97-2013). Na czas trwania obrad zapewniamy komputery, rzutniki multimedialne. Wszystkie informacje zamieszczane będą na stronie internetowej konferencji – http://konferencja.norwid.net.pl.

Opłata za udział w konferencji:
300 zł netto prelegenci, po decyzji Rady Programowej;
150 zł netto uczestnicy konferencji.

Cena bez VAT dla opłacających udział w konferencji w co najmniej 70% ze środków publicznych. Opłata konferencyjna (od osoby) obejmuje: koszty organizacyjne, materiały konferencyjne, wyżywienie i udział w imprezach towarzyszących. Koszty podróży i noclegów pokrywa instytucja delegująca. Opłatę należy uiścić do 25 września 2024 r. na konto:
Santander Bank Polska S.A – 59 1090 1535 0000 0000 5301 9070
Prosimy o podanie w tytule przelewu dopisku „Polska (literatura) na scenie”

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie deklaracji udziału i przesłanie jej do 15 czerwca 2024 roku, w przypadku prelegentów z krótkim abstraktem artykułu (do 1000 znaków) w języku polskim lub angielskim, za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej na adres:

dr Mirosława Szott – sekretarz konferencji:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra,
tel.: 68 45 32 637 / 68 45 32 600
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.